Fil Tek Hakkında

Fil-tek Makine, birikimlerini ve teknolojik gelişimleri kullanmak prensibi ile çimento, demir-çelik, alçı, asfalt, beton, kereste, tuğla ve boya sektöründe hizmet vermek üzere 1973 yılından bu yana ilgili sektörlerde hizmet vermiş mühendisler tarafından 2009 yılında kurulmuştur.

Ana iştirak alanı endüstriyel tozsuzlaştırma sistemleri olan firma bahsi geçen sektörlerde kaliteden, zamandan ve işçi sağlığından ödün vermeden anahtar teslim faaliyetlerini teknolojinin getirdiği yeniliklerden de faydalanarak devam etmektedir.

Kendi teknolojilerini kullanmanın yanı sıra yurt içinden ve yurt dışından alanında dünya çapında zirveye ulaşmış firmalar ile işbirliği yaparak gerek yurt içi gerek ise yurt dışı işlerinde imalat, montaj, demontaj süpervizörlük gibi birçok hizmeti vermeye devam etmektedir.

Jet-pulse endüstriyel filtreler, havalı bantlar, elevatörler, konveyörler, çelik silolar, çelik binalar, galeriler gibi mühendislik ve teknoloji isteyen projelerde ISO 9001 kalite yönetim sistemi çerçevesinde firma faaliyetlerini sürdürmektedir.

Endüstriyel projelerde mühendislik, kalite, müşteri memnuniyeti, sürdürülebilirlik ve işçi sağlığı gibi temel ihtiyaçların bilincinde olan firma daha kapsamlı ve daha büyük işleri hedefleyerek faaliyetlerine devam etmektedir.